27.6.2018 / Gösterim Sayısı : 191

Projelerimiz Ve Yayım Faaliyetlerimiz Değerlendirildi

#27.06.2018

​          İl Özel İdaresine sunulacak 2019 yılı projeleri ile Bakanlığımız 2019 Yılı Yayım Programının hazırlanması ön çalışmaları çerçevesinde; 26 Haziran 2018 günü Şube ve İlçe Müdürlüklerimiz ile Yayım Birimi sorumlularının katılımında İl Müdürlüğümüzde toplantı düzenlendi.

        Düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan İl Müdürümüz Sayın Ümit ORTAN;

       İlilizde öncelik verilmesi gereken tarımsal hedefler ve problemler ile ilgili projelerinin, uzun vadeli belirlenen genel amaç ya da hedeflere ulaşmasında doğru planlama yapma ve Bakanlığımız ya da yerel kaynaklardan temin edilen ödeneklerin de bu amaçlara uygun olarak kullanılması gerektiği hususlarına değindi.

        Toplantıda mümkün olan tüm aşamalarda çiftçilerin, üretici örgütlerinin, araştırma enstitülerinin, üniversitelerin, ildeki tarımla ilgili diğer kurum ve kuruluşların, sivil toplum kuruluşlarının, sorunun yaşandığı ürünle ilgili sektör paydaşlarının katkı ve katılımlarının sağlanması yönünde adımlar atılması gerektiği noktasında görüş birliği sağlandı.

        2018 yılı il özel idaresi projelerinin de anlatıldığı toplantı sonucunda;

         İl Özel İdaresine sunulacak 2019 yılı projelerin ve 2019 yılı yayım programının hazırlanması ile ilgili çalışmaların önümüzdeki süreçte tamamlanması konusunda kararlar alındı.


''