T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

KIRKLARELİ’NDE YILBAŞI DENETİMLERİ SÜRÜYOR

Yayın Tarihi : 31.12.2020

​       Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, gıda satış işletmelerinde gıda ve alkol denetimlerinde bulundu. Aralık ayı boyunca devam eden yılbaşı denetimlerinde İl Müdürlüğü kontrol ekipleri, Kırklareli'ndeki market, fırın, bakkalları denetledi. Denetimlerde ekipler, içki şişeleri üzerindeki bandrolleri kontrol etti, üretim alanlarında ise hijyen kontrolü gerçekleştirdi.

 

Denetimler sürerken açıklama yapan Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürü Funda Eylem ÖZEL, "İlimizdeki toplu tüketim ve satış işletmeleri yıl boyunca hem gıda hijyeni bakımından hem de bandrol kontrolü olmak üzere ekiplerimizce kontrol edilmektedir. Bu yıl ülkemizde baş gösteren covid-19 pandemisi sebebiyle hijyen konusuna ekstra hassassiyet göstermekteyiz. Vatandaşlarımızın sağlığını korumak asli görevimizdir." dedi.

 

Denetimlerin yılbaşında uygulanacak olan 31 Aralık-4 Ocak sokağa çıkma kısıtlaması sırasında da süreceğini belirten ÖZEL, market fırın vb. yerlerin pandemi kurulu kararları gereğince denetleneceğinin altını çizdi.