T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

KIRKLARELİ’NDE YILBAŞI DENETİMLERİ YAPILDI

Yayın Tarihi : 5.1.2021

​             İl Pandemi Kurulu kararları gereği 31 Aralık - 4 Ocak Sokağa Çıkma Kısıtlaması sırasında, İl Müdürlüğümüz koordinasyonunda Merkez ve diğer ilçelerde market ve fırınlarda gıda hijyeni denetimleri yapıldı. Görevli ekiplerce denetlenen 115 Adet işletmede temizlik, maske ve sosyal mesafenin sağlanması konusunda işletme yetkililerine uyarılarda bulunuldu.

                1 Ocak yılbaşından itibaren başlayan denetimlerde ekipler özellikle yoğunluk olabilecek işletmeleri ziyaret etti. Covid-19 kapsamının yanı sıra gıdalarda son tüketim tarihleri, ambalaj bütünlüğü, tüketim ömrü kısa olan şarküteri ürünleri kontrol edildi.

                Yapılan denetimlere ilişkin İl Müdürü Funda ÖZEL "İl Müdürlüğümüz ve İlçe Müdürlüklerindeki kontrol görevlisi mesai arkadaşlarımla birlikte market ve fırınlarda resmi kontroller gerçekleştirdik. Elbette sokağa çıkma kısıtlamasında dahi vatandaşlarımızın sağlığı korumak, sağlıklı gıdaya ulaşmalarını sağlamak asli görevimizdir. Vatandaşlarımızdan ricam, maske, sosyal mesafe ve kişisel hijyen konusuna dikkat etmeleridir. Bu konuda ilk günden beri özverili bir şekilde çalışan kontrol görevlisi arkadaşlarımızı takdir ve tebrik ediyorum." Dedi.