T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İL MÜDÜRÜ MEHMET AKSOY'UN MESAJI

Yayın Tarihi : 18.1.2021


          Tarımsal üretimde önemli bir merkez konumunda olan yeşilin ve mavinin büyüleyici güzellikleriyle bezenmiş Kırklareli ilimize, valimiz Sayın Osman BİLGİN'in tensipleri ile Tarım ve Orman İl Müdürü olarak görevlendirilmiş bulunmaktayım. Bu vesileyle Kırklarelili vatandaşlarımızı ve çiftçisini muhabbetle kucaklıyorum. 

       Kırklareli Tarım ve Orman İl Müdürlüğü olarak gıda, tarım, orman, hayvancılık ve balıkçılık sektörlerimizin ilimiz için ne denli öneme sahip olduğunun farkındayız. Bu farkındalık etrafında Kırklarelili çiftçi, üretici ve yetiştirici örgütlerimiz, Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerimiz, tarıma girdi sağlayan tüm kamu ve özel sektör kuruluşları olan sektör paydaşlarımızla birlikte üretim seferberliği içerisinde canla başla çalışacağımızı buradan müjdelemek isterim. 

       Tarım ve Orman Bakanlığı olarak gıdanın ülkelerin ulusal güvenlik meselesi halini aldığı bu dönemde dünyada ve ülkemizde Covid-19 vakalarının görülmeye başlandığı andan itibaren olası senaryolar üzerinde çalışılarak gerekli tedbirler haftalar öncesinden alınmış, gıdaya erişimde herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyerek önemli bir başarıya imza atılmıştır. Bu vesileyle Kırklareli Tarım ve Orman İl Müdürlüğü olarak salgın süresince "TARLALARINDA, SERALARINDA, İŞLETMELERİNDE" çalışarak üretim faaliyetlerine devam eden Kırklareli Çiftçisiyle el ele vererek gıda tedarik zinciri güvenliğine katkı sunmaya devam edeceğiz.  

        Küçük bir üretim işletmesinin bile dünya ile yarışabildiği günümüzde kalkınma, gelişme ve başarının mekânla sınırlandırılamayacağı gerçeğinden hareketle tamamen yöre insanının çalışma azmi ve hayal gücüne inanıyor, bu yaklaşım içerisinde de Kırklareli çiftçisi ve yatırımcısının üretim gücü ve kabiliyetlerine güvendiğimizin altını özellikle çizmek istiyorum.

       Bu vesileyle ülkemizin en güzel şehirlerinden biri olan Kırklareli'nde başta Sayın Valimiz olmak üzere, Milletvekillerimiz, Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlarımız,  İl Genel Meclisi Üyelerimiz, Muhtarlarımız, Çiftçilerimiz, Üretici ve Yetiştirici Örgütlerimiz, Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerimiz, tarıma girdi sağlayan kamu-özel sektör kuruluşları ile birlik ve beraberlik içerisinde Kırklareli'nin kırsal ve ekonomik kalkınmasının sağlanması için, gayretle çalışıp milletimiz için daha çok üretmeye devam edeceğiz.

           Şahsıma tevdi edilen bu onurlu görevi siz değerli kurum çalışanlarımızla birlikte üreterek, karşılıklı uyum, sevgi ve saygı çerçevesinde beraber yürüteceğimize olan inancımı sizlerle paylaşmak isterim. Geçmişten günümüze Kırklareli Tarımına emek ve mesaileriyle katkı sunmuş olan tüm idarecilerimize, teknik personelimize ve  çalışma arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

     Gece gündüz demeden gerçekleştireceğimiz tüm çalışmalarımızda köyde ve kentte hep yanımızda olacaklarına inandığımız tarımsal yayımın en önemli paydaşlarından olan  tüm ulusal ve yerel basın mensuplarımıza şimdiden teşekkür ediyorum.

 

                                                       Mehmet AKSOY

                                        Kırklareli Tarım ve Orman İl Müdürü