T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

DEMİRKÖY’DE TARIMSAL DESTEKLER HAKKINDA TOPLANTI GERÇEKLEŞTİ

Yayın Tarihi : 23.5.2022

     İl Müdürümüz Mehmet AKSOY, İlçe ve Şube Müdürlerimizin katılımıyla Demirköy İlçesi Belediye Başkanlığı Düğün Salonunda 'Tarımsal Destekler Hakkında' toplantı gerçekleştirildi. Demirköy Belediye Başkanı Recep GÜN ve Demirköy Ziraat Bankası Müdürü Murat KERMAN'ın katıldığı toplantıda; İl Tarım ve Orman Müdürümüz Mehmet AKSOY ülkemiz ve ilimizdeki bitkisel ve hayvansal üretimin mevcut durumu, tarımsal desteklemeler ve "Gıdanı Koru, Sofrana Sahip Çık" konularını içeren bilgilendirme sunumu gerçekleştirmiştir.

     Demirköy Ziraat Bankası Müdürü Murat KERMAN 158 yıldır ülke tarımına kesintisiz destek sağlayan Tarım sektörünün ana finansman bankası olan Ziraat Bankasının tarımsal üretim kredileri hakkında sunusu ardında Tarım ile ilgili fragmanı paylaşarak, 'Yaz kış demeden çalışan,alın teri ekip bereket biçen, büyümeyi, büyütmeyi bu topraklarda öğrenen Çiftçilerimizin' tarımsal kredilerden faydalanabileceğini belirtmiştir.

     Sunumların sonunda üreticilerimizin sorularını cevaplayan İl Müdürümüz Mehmet AKSOY, son beş yılda verilen destek miktarı 2017 yılına göre yaklaşık %81 oranında arttığını ve yeni projelerle çiftçilerimizin gelir düzeylerini yükseltmeye gayret edildiği vurgusunda bulundu.

     Toplantı sonrası Demirköy Belediye Başkanı Recep GÜN ve İl Müdürümüz Mehmet AKSOY üreticilerimiz ile sohbet ederek tarımın önemi, tarım ve hayvancılıkta karşılaşılan problemler ile çözüm önerileri hakkındaki görüşlerini dile getirdiler.