T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

TARIM VE ORMAN BAKANIMIZ PROF. DR. VAHİT KİRİŞCİ MARMARA BÖLGESİ (1.ETAP) BİLGİLENDİRME VE İSTİŞARE TOPLANTISININ AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Yayın Tarihi : 7.6.2022

Marmara Bölgesi 1. Etap Bilgilendirme ve İstişare Toplantısının açılışı 6 Haziran 2022 tarihinde Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Prof. Dr. Vahit KİRİŞCİ'nin çevrimiçi online olarak teşrifleriyle gerçekleştirildi. İstanbul'da gerçekleştirilen Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı'na; İl Müdürümüz Mehmet AKSOY, İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya illerimize bağlı il müdürleri, idari mali işler şube müdürü ve teknik personelle beraber söz konusu illerin bağlı kuruluş idari amirleri katıldı.

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit KİRİŞCİ açılış konuşmasında;

Kıymetli mesai arkadaşlarım bilindiği üzere olumsuz etkileri devam eden iklim değişikliği ve pandemiye ilgili olarak tarımsal üretimde de sorunlar yaşanmaktadır. Bu tür olumsuzluklara rağmen tarımsal üretim kaynaklarımızı en iyi şekilde kullanmayı planlıyoruz. Hızla değişen ülke içi ve dışı değişimlere bağlı olarak Tarım ve Orman Bakanlığı olarak dünya koşulları göz önüne alınarak sağlam temeller üzerine konumlandırmak zorundayız.

Çalışanlarımızın bakanlığın hedefleriyle uyumlu kurumsal aidiyet ile çalışmalarını sürdürmeleri için bu tür hizmet içi eğitimlere önem veriyoruz. Ayrıca kurum içi eğitimlerin zenginleştirilerek ve güncellenerek yaygınlaştırılması önemlidir. Bu eğitim ihtiyaç duyulan konular göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. İç iletişimden kurumsal aidiyet, etik ve davranış ilkelerine, disiplin mevzuatından ihale mevzuatına kadar pek çok kritik konuda bilgilendirme yapılacaktır.

Değerli mesai arkadaşlarım öncelikle sizlerden beklentim üreticilerimizle beraber anlayışla çalışmalarını sürdürmeleridir. Marmara Bölgesi Kurum İçi Eğitim ve Bilgilendirme Toplantısının yararlı ve hayırlara vesile olmasını diliyorum hepinizi en içten dileklerimle selamlıyorum." ifadelerine yer verdi.

Personel Genel Müdürümüz Adem DİNÇ; " İnsan Kaynaklarının iyi planlanması ve yetki, görev ve sorumluluklarının tek elde toplanmaması konusu önem arz etmektedir.

Cezalandırmadan çok ödüllendirmeye yönelmeli ve işlemler tam ve zamanında yapılmalıdır. Amacımız gönül huzuru ile gönül alarak vatanımız ve milletimiz için en iyi şekilde görevimizi icra etmektir. Bakanlık olarak çok büyük ve geniş bir aileyiz, her türlü üretimde tüketimde, pazarlamada denetimde var olan bir bakanlığın çalışanlarıyız.

Sizlerden aldığımız talep ve öneriler bizler için çok kıymetli çünkü yol haritamızı buna göre belirliyoruz. Bilgi alış-verişinde bulunduk. Bu eğitimde de yine konu uzmanı arkadaşlarımız sunumları ile bilgilendirme sağlayacak." dedi.

Marmara Bölgesi Bilgilendirme ve İstişare Toplantısının 6-10 Haziran 2022 tarihleri arasında uzman eğiticilerin sunumları ve eğitimleriyle devam etmesi planlanmaktadır.